Heb je kennis van en ervaring met digitale tools en vaardigheden (voor o.a AI) en vind je het belangrijk dat er in het academisch onderwijs op de juiste manier mee wordt omgegaan? Ben je geïnteresseerd in het ontwikkelen van een visie gericht op het versterken van digital literacy voor docenten en vertaal je die visie graag naar bruikbaar advies en workshops? Lees dan snel verder want dan is deze vacature vast iets voor jou!
Functieomschrijving
De core-business van de universiteitsbibliotheek (UB) is het vindbaar, toegankelijk en beschikbaar maken van wetenschappelijke informatie en het trainen van studenten in het zoeken en beoordelen van (digitale) wetenschappelijke informatie. Mede door de opkomst van AI (o.a. Large Language Models zoals ChatGPT) worden digitale vaardigheden voor het vinden van de juiste informatie, het kritisch beoordelen ervan en ermee te communiceren steeds belangrijker voor studenten, docenten en onderzoekers. In deze functie ontwikkel je samen met je teamgenoten en in afstemming met faculteiten en het Centre for Teaching & Learning (CTL) een visie op digital literacy voor docenten in afstemming met de reeds ontwikkelde visie voor studenten. Je komt in een team van collega’s met expertise in information- en digital literacy en stemt vanuit jouw visie over digital literacy met ze af over de doorontwikkeling van onze digital labs en multimedia faciliteiten (makerspace, video- en podcast studio en VR/XR faciliteiten). Om de visie over digital literacy voor docenten zo goed mogelijk te kunnen vertalen naar trainingen voor het docentprofessionaliseringstraject heb je regelmatig overleg met collega’s van faculteiten en het CTL die daarvoor verantwoordelijk zijn.
We zijn op zoek naar jou als je bij wilt dragen aan de dienstverlening voor onze studenten, docenten en onderzoekers. Je legt gemakkelijk contacten, bent sensitief voor de omgeving en betrokken bij de wensen van onze klanten. Je kunt goed samenwerken en bent communicatief sterk, waardoor je gesprekken met verschillende gesprekspartners moeiteloos beïnvloedt en afstemt. Je bent goed in plannen en organiseren en daarnaast ben je resultaatgericht. Je kunt je visie goed omzetten naar de praktijk en bent goed in staat een groep te stimuleren en te motiveren.
Wat biedt de UM?
Als Projectleider Digital Literacy en AI bij Universiteits Bibliotheek kom je in dienst bij de meest internationale universiteit van Nederland in het prachtige Maastricht. Verder bieden wij je:
De arbeidsvoorwaarden van de Universiteit Maastricht zijn grotendeels vastgelegd in de CAO Nederlandse Universiteiten. Daarnaast gelden lokale bepalingen, specifiek voor de UM. Voor meer informatie klik hier
Universiteit Maastricht
Waarom werken aan de Universiteit Maastricht?
Aan de Universiteit Maastricht (UM) draait alles om de toekomst. Die van onze studenten omdat we ze een stevige, brede basis geven voor de rest van hun leven. En die van ons allemaal door ons onderzoek naar oplossingen voor vraagstukken in de hele wereld. Met onze zes faculteiten zorgen we voor een veelomvattend aanbod aan onderwijs en onderzoek.
In ons onderwijs werken we met de methode Probleemgestuurd Onderwijs (PGO). Dit betekent dat onze studenten in kleine groepen zélf op zoek gaan naar oplossingen voor problemen en vraagstukken. Ze discussiëren samen, trekken conclusies, formuleren een antwoord en presenteren dat aan de hele groep. Zo doen ze belangrijke vaardigheden op voor hun hele loopbaan.
De UM heeft op dit moment meer dan 22.300 studenten en ruim 5.000 medewerkers uit alle windstreken. Dat zorgt voor een inspirerende en bruisende internationale gemeenschap.
Spreekt deze internationale omgeving waarin de wetenschap centraal staat jou aan? En wil jij hier vanuit een wetenschappelijke of juist staffunctie een steentje aan bijdragen? Dan ben jij met jouw unieke bijdrage van harte welkom! Want als jonge Europese Universiteit van Maastricht bieden we perspectief dat we vertalen naar jouw talent. Je bent waardevol voor onze universiteit en de maatschappij en we inspireren je om met trots en plezier samen te groeien.
Voor meer informatie over de UM klik hier
Universiteitsbibliotheek
"Supporting your academic goals", daar staan we als Universiteitsbibliotheek voor. We staan nauw in verbinding met de academische wereld en zijn binnen deze community cruciaal voor student, docent en onderzoeker in de digitale transitie. We dragen bij aan het UM Open Science beleid, dé beweging die de impact van de wetenschap nog meer vergroot, door onze service te richten op het openstellen en transparant maken van wetenschappelijke informatie. De UB is ook zelf volop in ontwikkeling en dit biedt onze professionals alle ruimte om hun ondernemerschap te tonen en mee te groeien. Dit doen we met een zeer gedreven en heel collegiaal team waarbij aandacht is voor ieders wellbeing. Kom jij deel uitmaken van dit team?
Wil je eerst meer weten over de dienstverlening van de UB, bekijk dan onze video Of neem een kijkje op de websiteen ontdek onze informatie- en dienstverlening.
Nieuwsgierig?
Ben jij geïnteresseerd geraakt in deze mooie functie maar heb je nog vragen? Neem dan gerust contact op met Rina Vaatstra (afdelingsmanager Education, Content & Support) via rina.vaatstra@maastrichtuniversity.nl of bel 06-51789546voor meer informatie.
Solliciteren?
Of ben je al overtuigd en word jij onze nieuwe Projectleider Digital Literacy en AI? Solliciteer dan nu, uiterlijk 7 juli 2024, op deze functie.
De eerste sollicitatiegesprekken vinden bij voorkeur plaats op 12 juli a.s. De tweede ronde zal bij voorkeur plaatsvinden op 19 juli as.
De vacature staat open voor interne en externe kandidaten. Bij gelijke geschiktheid hebben interne kandidaten voorrang.
Universiteit Maastricht zet zich in voor het bevorderen en behouden van een diverse en inclusieve gemeenschap. Wij geloven dat diversiteit in onze medewerkers- en studentenpopulatie bijdraagt aan de kwaliteit van onderzoek en onderwijs aan de UM. Dit willen we mogelijk maken door middel van inclusief beleid en innovatieve projecten in samenwerking met studenten en medewerkers. We moedigen je aan om voor deze functie te solliciteren.